Stævneresultater KOR-ryttere 2015

Husk at aflevere dine resultater til Birgitte Munk.
birgitte.munk@mail.dk el.postkassen.


C-stævne KOR dressur d. 24.-25. jan.15
Finn Kryhlmand Hansen / Don Juan Højris nr. 2 MA1 68,750 %
Stine La Cour Bentzon / Ll.Korsbjergs Domestic nr. 5 MB0 66,154%

B-stævne springning Vejle Rideklub d. 17.jan.15
Sissel Foldager / Abano Son nr. 3 LA**

D-stævne dressur Middelfart Rideklud d. 29.1. - 1.2. 15
Karoline Ravnsbo / Holsteins Number One
LC2 nr. 4 72,391% + LB2 nr. 3 66,379% + LC2 nr. 4 67,609%
Anne-Louise Ravnsbo / Samson LD2 nr. 3 76,429%
Anne-Louise Ravnsbo / Gribvad Uve nr. 5 LD2 74,524% + nr.1 LD1 70,833%

B-stævne Vallensbæk Rideklub pony dressur d.31.1.15
Caroline Mogensen / Magic Design nr. 3 PRT.

C-stævne springning Billund Rideklub d. 8.2.15
Carina Hviid Schultz / Cicett nr. 3 LA*

B-stævne Sundeved Rideklub pony dressur d. 20.3.15
Caroline Mogensen / Magic Design nr. 5 PRI

C-stævne Hedensted springning d. 21.3.15
Sissel Foldager / Abano Son nr. 5 LA**

B-stævne dressur Hedensted Rideklub d. 27.-28.3.15
Frederikke Holm Toft / Adnon nr.5 MB1 67,635%
Emilie Holm Toft / Romio Højris nr. 5 PSG 67,851%

C-stævne pony dressur KOR d. 11.12.4.15
Line Thorup / Chicos Bunter nr. 5 LA1 65,517%
Karoline Ravnsbo / Modderbeeks Flo nr. 3 LA1 66,897%
Cecilie Hedegaard / Strandgårds Challenger nr. 2 PRM 69,375%

C-stævne dressur Gråsten Rideklub d. 12.4.15
Emilie Holm Toft / Romio Højris nr. 3 MA1 69,028%

C-stævne springning Middelfart Rideklub d. 12.4.15
Carina Hviid Schultz / Cicett 0-runde ULB

C-stævne dressur Sundeved Rideklub d. 17.4.15
Frederikke Holm Toft / Adnon nr. 2 MB2 67,237%

C-stævne pony springning Boller Rideklub d. 18.4.15
Laura Møller Verner / Fenya nr. 1 LB*

D-stævne dressur Horsens Rideklub d. 18.4.15
Anne-Louise Ravnsbo / Samson nr. 2 LD2 68,095%

C-stævne springning Boller Rideklub d. 18.4.15
Laura Møller Verner / Fenya nr. 1 LB*

C-stævne dressur Rideklubben Møllen d.1.5.15
Emilie Holm Toft / Romio Højris nr. 1 PSG 70,921%

D-stævne dressur Horsens Rideklub d. 2.5.15
Camilla Thorup Svensson / Golden Princess nr. 3 LD1 + nr. 5 LD2

D-stævne dressur Egum Rideklub d. 3.5.15
Karoline Ravnsbo / Lolita nr. 2 LC3 65,600%
Karoline Ravnsbo / Gribvad Uve nr. 3 LC3 65,43%

C-stævne Guldager Rideklub pony dressur d. 10.5.15
Caroline Mogensen / Magic Design nr. 2 PRI.

D-stævne dressur Bolderslev Rideklub d. 14.5.15
Karoline Ravnsbo / Grivad Uve nr. 2 LC2 68,043%

D-stævne dressur Bramming Rideklub d. 16.5.15
Camilla Thorup Svensson / Golden Princess nr. 5 LC2

D-stævne dressur Hejlsminde Rideklub d. 23.-25.5.15
Juliane Thorup / De Vito nr.1 LA1 68,600%
Camilla Thorup Svensson / Golden Princess nr. 3 LC2

C-stævne Sdr.Hygum Rideklub hest dressur d. 17.5.15
Caroline Mogensen / Lorenzo Hena nr. 5 MB0

B-stævne Hovgård Rideklub pony dressur d. 24.5.15
Caroline Mogensen / Magic Design nr. 3 PRM. (samlet nr.3 i Cup)

D-stævne dressur Vamdrup Rideklub d. 31.5.15
Camilla Thorup Svensson /Golden Princess nr. 3 LC2 Kolding Cup + nr. 5 LC2 65,650%
Kamilla Toft From / Elmholts Raimondo nr. 2 LD 69,050%

C-stævne Brande Rideklub hest springning d. 30.5.15
Camilla Stubberup / Emilio nr. 3 LB**

B-stævne Holte Rideklub pony dressur d.5.6.15
Caroline Mogensen / Magic Design nr. 3 PRT

C-stævne Dalum Rideklub hest springning d. 6.6.15
Camilla Stubberup / Emilio ULB 0-runde + nr.4 LB**

C-stævne dressur Hedensted Rideklub d.6.-7.6.15
Mille Rosenlund / Xantal Jr. nr. 5 PRI + nr. 1 PRI = DISTRIKT 10 MESTERSKAB 2015

C-stævne dressur pony KOR d. 20.-21.6.15
Karoline Ravnsbo / Holsteins Number One nr. 1 LA1 67,759%
Juliane Thorup / De Vito nr. 2 LA1 70%

C-stævne dressur hest KOR d.20.-21.6.2015
Pernille Poulsen / Irina nr. 5 LA1 67,407%
Rikke Ebdrup Borregaard / Sampler nr. 6 LA1 66,852%
Laura Thorup / Karenagårdens Bill C nr. 2 MB0 66,923%
Alexandra Buchreitz / Florentina Hena nr. 3 MB0 66,410%
Caroline Mogensen / Lorenzo Hena nr. 5 MB0 65,897%
Mia Dahl Bruun / Søndervangs Claudius nr. 2 Int.A 65,833%
Finn Kryhlmand Hansen / Miro Højris nr. 1 Int.A 66,667%

C-stævne springning hest KOR 19.-21.6.2015
Camilla Stubberup / Emilio nr. 2 LB*
Laura Thorup / Maximus nr. 5 LB*
Carina Hviid Schultz / Cicett nr. 5 LB** + 0-runde LA* = nr.3
Svend Buch Juul / Empire 0-runde LA**
Svend Buch Juul / Gammelgårds Lukas nr. 6 MB*
Svend Buch Juul / Dolce O nr. 8 LA** + 0-runde LA*

C-stævne springning pony KOR 19.-21.6.2015
Laura Møller Verner / Fenya LB* nul-runde = nr. 3

C-stævne pony dressur KOR d.20.-21.6.15
Caroline Mogensen / Magic Design nr. 4 PRM

C-stævne Boller Ridkelub pony springning d. 27.6.15.
Laura Møller Verner / Fenya LB* 0-runde= nr.3.

C-stævne Hjallerup Rideklub dressur d.4.-5.7.15
Mille Rosenlund / Xantal Jr. nr. 1 PRI 74,625% + nr. 2 PRI 67,500%

B-stævne Bækgården springning d. 30.6.-5.7.2015
Sissel Foldager / Abano Son nr. 14 LA* 0-fejl

C-stævne Silkeborg Rideuge hest springning d. 19.7.15
Camilla Stubberup / Emilio nr. 3 LB** + 0-runde LA* = nr. 3

C-stævne Åbenrå Rideklub dressur d.8.-9.8.2015
Juliane Thorup / De Vito nr. 2 LA2 67,188% + nr. 3 SJM hold
(disse resultater tæller ikke til ranglisten pga. start for ROOR)

C-stævne Egum Rideklub hest dressur d. 8.8.15
Pernille Poulsen / Irina nr. 4 LA1 68,70%

D-stævne Hedensted Rideklub pony springning+dressur d. 8.-9.8.2015
Anne Louise Ravnsbo / Gelliganol Antoniette 0-runde 30 cm + 0-runde 40 cm showklasse.
Karoline Ravnsbo / Number One Land & Fritid Cup samlet nr. 1 :
LA1 69,140% + LA2 73,130%

B-stævne Hovgård Rideklub pony dressur d. 14.8.15
Caroline Mogensen / Magic Design nr. 2 PRI + nr.4 PRT (samlet nr. 3 i Cup)

C-stævne Hougaard Ridecenter pony dressur d.15-16.8.2015
Mille Rosenlund / Xantal Jr. nr. 4 PRI
Juliane Thorup / De Vito nr. 1 LA5 65,167%

D-stævne Sportsrideklubben Toftlund hest dressur d. 16.8.15
Pernille Poulsen / Irina nr. 2 LA1 68,50% + nr, 1 LA2 69,10%

C-stævne Billund Rideklub springning d.22.8.2015
Sissel Foldager / Abano Son 0-runde LA* B0

D-stævne Børkop Rideklub springning+dressur d. 29-30.8.2015
Anne-Louise Ravnsbo / Gelliganol Antoinette 0-runde 30 cm + 0-runde 40 cm spr.
Karoline Ravnsbo / Nørlunds Eltina nr. 1 LC2 73,70% + nr. 2 LC3 72,80%
Cecilie Have Larsen-Ledet / Auryn. Nr. 2 LA1 69,4%
Cecilie Have Larsen-Ledet / Auryn. Nr. 1 LA3 69,5%

B-stævne Vallensbæk DM dressur pony d. 28.-29.8.2015
Caroline Mogensen Magic Design NR. 3 DM FOR KAT. 2 PONYER - TILLYKKE !
(nr.2 PRT + nr.3 PRM + nr.3 Kûr)

B-stævne Kolding Rideklub dressur d. 4-9.9.2015
Beate Simonsen / Rankegårds Beloki nr. 3 MB2 66,842%
Finn Kryhlmand Hansen / Don Juan Højris nr. 1 MA1 68,657& + nr. 2 MA2 69,035& +
mr. 1 PSG 68,816&
Finn Kryhlmand Hansen / Miro Højris nr. 2 Intermediare A 67,083% + nr. 2 1.afd. Jub.Cup
Svær Int.1 68,843% + nr. 1 2.afd.Jub.Cup Intermediere II 70,132% = samlet nr. 2 i KORs
125 års Jubilæums Cup.

B-stævne m. C-klasser Kolding Rideklub springning d.4.-6.sep. 2015
Carina Hviid Schultz/Cicett LA* 0-runde = nr.3.
Camilla Stubberup / Emilio LA* 0-runde = nr.3

C-stævne Fredericia Rideklub springning hest d. 11.-13. sep.15
Carina Hviid Schultz/Cicett nr. 5 LA*
Camilla Stubberup/Emilio nr. 7 LB**
KORs hold nr. 3 i Distrikt 10 mesterskab :
Carina Hviid Schultz/Cicett + Rikke Kokborg/Zantana Love
+ Camilla Stubberup/Emilio + Sissel Foldager/Abano Son.

C-stævne Frederikshavn Rideklub dressur 11.-13. sep.2015
Mille Rosenlund / Xantal Jr. nr. 7 LA4 67,188% + nr. 2 LA4 67,656%
(tæller ikke til ranglisten pga. DM holdstart Skive)

C-stævne Egum Rideklub dressur pony d. 26.sep. 15
Karoline Ravnsbo / Nørlunds Beatrice nr. 4 LA1 67,93%

C-stævne Vejle Rideklub hest springning d.3.10.15
Camilla Stubberup / Emilio nr. 10 LA*

D-stævne Skærbæk Rideklub d. 4.okt.2015
Anne-Louise Ravnsbo / Gribvads Uve nr. 1 LF stilspringning
Anne-Louise Ravnsbo / Gelliganol Antoinette nr. 2 LE + nr. 1 LD stilspringning

D-stævne Nr.Hostrup Rideklub pony dressur d.11.10.15
Juliane Thorup / Chicos Bunter nr. 2 LB2 72,240% + nr. 2 LA1 68,100%
Line Thoruo / De Vito nr.1 LA1 68,790%

C-stævne Fredericia Rideklub hest springning d. 11.10.15
Camilla Stubberup / Emilio nr. 2 LA*

C-stævne Tinglev Rideklub pony dressur d. 24.10.15
Juliane Thorup/ De Vito nr. 2 LA4 66,563% + nr. 3 LA5 65,00%
Mile Rosenlund / Xantal Jr. nr. 1 PRI 71,875%

C-stævne Fyns Rideklub ponydressur d. 25.10.15
Juliane Thorup / De Vito nr. 2 LA1 69,828% + nr. 2 LA2 69,063%

C-stævne Tinglev Rideklub hest dressur d. 25.10.15
Camilla Stubberup / Vandbækgårdens Julesco nr. 1 LA1

C-stævne Fredericia Rideklub pony springning d.6.11.15
Anne-Louise Ravnbo / Gelliganol Antoinette 0-runde LE + LD
Anne-Louise Ravnsbo / Rolo 0-runde LD.

C-stævne Skovly Rideklub hest dressur d. 8.11.15
Pernille Piulsen / Irina nr. 5 LA1 67,222%

C-stævne Silkeborg Rideklub pony dressur d. 15.11.15
Mille Rosenlund / Xantal Jr. nr. 2 PRT 70,00%

C-stævne Varde Rideklub pony springning d. 15.11.15.
Laura Møller Verner / Fenya LB* 0-runde = nr.3

B-stævne Hedensted Rideklub pony dressur d. 20.-21.11.15.
Caroline Mogensen / Magic Design nr. PRT + nr. 3 PRI

D-stævne Dalby Rideklub pony dressur d. 22.-23.11.15
Annabell Danielsen / Pour Dusty nr. 1. LA2 68,130%
Juliane Thorup / De Vito nr. 2 LA3 68,670% + nr. 4 LA4 67,820%
Line Thorup Chicos Bunter nr. 3 LA1 67,940%

C-stævne ponydressur Dalumgård Rideklub d. 29.11.2015
Mille Rosenlund / Xantal Jr. nr.2 PRI 69,875%

B-stævne Middelfart Rideklub pony dressur Ecco Cup Finale d.4.-6.12.15
Caroline Mogensen / Magic Design nr. 3 PRT
(samlet nr.3 Ecco Cup Finale).

D-stævne Horsens Rideklub pony dressur d. 5.12.15
Anne Louise Ravnsbo / Rolo nr. 1 LD2 70,714% + nr. 1 LC1 71,600%

D-stævne Revsø Rideklub hest dressur d.5.12.15.
Pernille Poulsen / Irina nr.1 LA1 70,5% + nr.3. LA2 69,8%

Klubmesterskab KOR d. 12.12.15
Pony dressur - æresdækken sponseret af Larsens Eftf. :
Nr. 1 Caroline B. Mogensen/Magic Design (PRM) 70,813%
nr. 2 Caroline Ravnsbo/Nørlunds Beatrice (LA1B) 68,621%
nr. 3 Sofie Rosenberg Sørensen/Santhos Kærlund (LC2) 67,681%

Hest dressur - æresdækken sponseret af Stald Hena :
nr. 1 Laura Thorup / Sofie´s Caios (LC2) 75,000%
nr. 2 Camilla Stubberup / Vandbækgårdens Julesco (LA1) 70,247%
nr. 3 Tove Højsager / K.B.Picok (MB0) 66,373%

Pony springning - æresdækken sponseret af Jessens Rideudstyr :
nr. 1 Julie Marbjerg Hansen / Istoriah Le Bree (LB)
nr. 2 Katrine Mathiasen/Jackson (LC)

Hest springning - æresdækken sponseret af KLC (Kolding Lastvognscenter) :
nr. 1 Laura Thorup / Coctail (LC)
nr. 2 Camilla Stubberup/Boris (Elbruss) (LC)

C-stævne Svendborg Rideklub d. 13.12.15
Mille Rosenlund/Xantal Jr. nr. 1 PRT 70,513%

D-stævne Billund Rideklub pony springning d. 19.12.15
Anne-Louise Ravnsbo / Gribvads Uve LF 0-runde = nr.3
Anne-Louise Ravnsbo / Gelliganol Anntoinette LD 0-runde = nr.3
Kamilla From Toft / Elmholts Raimondo 0-runde LF + LD = 2x nr. 3

D-stævne Boller Rideklub pony springning d.27.12.15
Karoline Ravnsbo / Gribvads Bobby 0-runde 30 cm + 40 cm = 2x nr.3

C-stævne Vejle Rideklub pony springning d. 28.12.15
Laura MøllerVerner / Fenya LB* 0-runde = nr.3