Elevstævneresultater.

Elevstævne den 7. juni 2015.

LC2-B elevponyer
nr. 1 Katrine Mathiasen / Jackson 67,341%

LC/LB-%-klasse
nr. 1 Cecilie Larsen-Ledet / Farchynys Auryn(LB3) 66,774%
nr. 2 Cecilie Larsen-Ledet / Stephanies Tango(LC2) 64,348%

LC2-B heste
nr. 1 Irene Senger / Boris 64,130%

Holdridning øvede pony:
nr. 1 Sofie Bærholm / Hudson - nr. 2 Line Grejsen / Soffi -
nr. 3 Sofie Tylak Damm / Indy + Alberte Puggaard / Bonnie

Holdridning let øvede pony:
Heat 1 :
nr. 1 Alisha Rindsig / Kickie - nr. 2 Anna Langford / Jackson -
nr. 3 Cæcilie Kynde / Lukas + Frederikke N. Nydahl / Soffi +
Laura Vinderslev / Bonnie + Camilla Isaksen / Prins + Laura Hanrath / Monty
Heat 2 :
nr. 1 Stine Outsen / Soffi - nr. 2 Connor Langford/Lukas + Ida Caroline Schouesboe/Oliver
nr. 3 Jessica Pedersen/ Jackson + Isabelle Rosenberg / Prins + Jessica Reimer/ Kickie +
Caroline Poder Geert / Bonnie

Holdridning begynder pony :
Heat 1:
nr. 1 Ida Grundahl / Soffi - nr. 2 Regitze Schmidt/ Oliver - nr. 3Tana Nielsen / Beauty +
Marie Dydensborg / Prins + Maja Sig / Bonnie
Heat 2:
nr. 1 Josephine Herse / Bonnie - nr. 2 Emma Sparke/Lukas - nr. 3 Sandra Tolderlund/Oliver
+ Emilie Enevoldsen / Prins + Line Andersen / Soffi
Heat 3:
nr. 1 Malou Uhrenholt / Lukas - nr. 2 Julie Runge Sørensen / Bonnie + Sofie Dydensborg/Oliver
nr. 3 Sofie Heeris Hjaltelin/Greco + Nadia Andersen / Prins
Heat 4 :
nr. 1 Sarah Wichmand / Bonnie - nr. 2 Helena Kjærgaard / Oliver - nr. 3 Michelle Siebert/Prins
+ Mille Marie N.Outzen / Lukas

Holdridning trækhold:
nr. 1 Sophia Wichmand / Kickie - nr. 2 Ida Klærke / Hudson - nr. 3 Lucca Madsen/Bonnie +
Victoria Kongstrøm / Indy + Isabella Cramer / Oliver + Aya Sheikh / Prins +
Aida Krintel-Hermansen / Beauty

Elevstævne den 7. november 2015.

LC2-B elevponyer
nr. 1 Maria Reisberg / Pinnochio 67,609%

LC/LB %-klasse ponyer
nr. 1 Kamilla Toft From / Elmholts Raimondo 63,696%

LC2-B elevheste
nr. 1 Karin Otzen / Boris 67,609%
nr. 2 Birger Laursen / Chanan

Holdridning let øvede pony:
Heat 1:
nr. 1 Frederikke Normand Nydahl/ Soffi - nr. 2 Alisha Rindsig / Kickie - nr. 3 Anna Langford/Jackson
+ Regityze Schmidt / Indy + Malou Uhrenholt / Oliver.
Heat 2:
nr. 1 Ida Grundahl / Soffi - nr. 2 Camilla Isaksen / Bonnie - nr. 3 Cæcilie Kynde / Indy +
Freja Kristensen / Lukas + Emma Sparke / Oliver + Line Andersen / Prins.
Heat 3:
nr. 1 Ida Caroline Schouesboe / Oliver - nr. 2 Stine Outzen/Soffi - nr.3 Connor Langford / Lukas
+ Caroline Poder Geert / Beauty + Jessica Pedersen / Jackson.

Holdridning begynbder pony :
Heat 1:
nr. 1 Caroline Mostgaard / Prins - nr. 2 Sarah Wichmand / Jackson - nr. 3 Lina Eland / Kickie +
Josefine Skak / Bonnie + Helena Kjærgaard / Oliver + Maja Frølund Andersen/Mille Musen.
Heat 2:
nr. 1 Sandra Tolderlund / Oliver -nr. 2 Maja Al-Sahani / Indy - nr. 3 Mathilde Skak / Beauty +
Julie Runge Sørensen / Bonnie + Freya Vad Winther / Kickie + Maria Berg Sønderup / Prins.

Holdridning trækhold:
nr. 1 Sophia Wichmand / Bonnie - nr. 2 Naomi Hviodbjerg / Hudson - nr.3 Agnes Aagaard/Jackson
+ Freja Møllegaard / Kickie + Thea Langkjær Michelsen / Beauty + Sofie Møllegaard / Soffi.

STORT TILLYKKE TIL ALLE OG TAK FOR EN RIGTIG GOD DAG - Birgitte Munk