Stævneresultater KOR-ryttere 2018

Husk at aflevere dine resultater til Birgitte Munk :
birgitte.munk@mail.dk eller i postkassen.

C-stævne Varde Rideklub pony dressur d. 6.-7. jan. 2018
Juliane Thorup / De Vito nr. 1 PRI 72%

C-stævne Hedensted Rideklub pony dressur d. 6.1.18
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 2 LA1 67,759%

C-stævne KOR hest dressur d. 26.-27.1.18
Camilla Stubberup / Let´s Walk nr. 2 MB0 70,00%
Camilla Nergaard / Gørklintgårds Weini nr. 4 MB2 68,684%
Finn Kryhlmand Hansen / Miro Højris nr. 1 PSG 66,974%
Cecilie Hedegaard / Silhuet nr. 1 LA1 77,407% + nr. 2 LA2 70,517%
Laura Thorup / Duks H. nr. 1 LA2 74,655% + nr. 2 LA3 70,00%
Cecilie Hedegaard / Lillegårdens Don Karnage nr. 1 LA3 70,172%

C-stævne Nr. Åby Rideklub hest dressur d. 4.2.18
Laura Thorup / Duks H. nr. 2 LA4 69,412%
Cecilie Hedegaard / Lillegårdens Don Karnage nr. 1 LA4 70,588%

C-stævne Brande Rideklub d. 17.2.18 pony dressur
Juliane Thorup / De Vito nr. 1 PRI 68,875%
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 1 LA5 69%
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 1 LA1 70%

D-STÆVNE KOR DRESSUR HEST/PONY d. 3.-4. marts 2018 :
%-klasse LC1-3 pony :
Laura Vinderslev / Porshedens Cody nr. 1 LC2 + 2 LC3 70,217% / 69,200%
%-klassen LA1-LA3 pony :
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 1 LA3 71% + nr. 2 LA1 68,966%
Sløjfe-klasse LD-LA3 pony - rosetter til 62%:
Cæcilie Kynde / Bohemo Greco LB1 63,871% (nr.3)
Anna Elizabeth Olesen / Tai Coco LD1 + LD2 62,222% / 62,143%
Sløjfe-klasse LD-LB3 hest - rosetter til 62% :
Line Lykke Jørgensen / Solo Mio LB2 72,333% (nr.1)
Anna Nørgaard Nielsen / Lillegårdens Favorite Kiss LD1 + LD2 68,056%/66,905% (nr.3+4)
Kamilla Toft From / Kokkedals Fratelli LB2 63,000%
%-klasse LA1-LA3 hest :
Line Lykke Jørgensen / Solo Mio nr. 1 LA2 69,483%
Meiken Nielsen / Odysseus nr. 2 LA2 69,138%
Kamilla Toft From / Kokkedals Fratelli nr. 4 LA1 68,704%
Sløjfe-klasse raceklasse - rosetter til 62% :
Meiken Nielsen / Odysseus LA2 + LA1 67,241% / 64,259% ( nr.1/nr.3)

D-STÆVNE KOR SPRINGNING HEST/PONY d. 3.-4.marts 2018 :
Sløjfespringning 30-80 cm pony :
Cæcilie Kynde / Bohemo Greco - 0-runde
Anne-Louise Ravnsbo / Holsteins Number One 2 x 0-runde
Anna Langford / Flopper 0-runde
Connor Langford / Vivian van de Run 0-runde

Sløjfespringning 50-100 cm hest :
Anna Nørgaard Nielsen / Walkin´A 0-runde
Laura Thorup / Corona 0-runde
Laura Thorup / Lindegårdens Quentin 0-runde

B-stævne Herning Rideklub pony dressur d. 16.-17.3.2018
Cecilie Have Larsen-Ledet/Drumfire nr. 6 PRI 66,75%

D-stævne Skovly Rideklub pony dressur d. 23.-25.3.18
Anna Have Larsen-Ledet/Novochento nr. 2 LA168,4% + nr. 4 LA3 66,5%

C-stævne Skovly Rideklub Fyn - pony dressur 24.3.18
Juliane Thorup / De Vito nr. 2 PRI 69,250%

C-stævne Dalum Rideklub pony dressur d. 7.4.18
Juliane Thorup / De Vito nr. 1 PRI 69,5%

C-stævne Sundeved Rideklub pony dressur d. 8.4.18
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 2 LA6 69,079%
Juliane Thorup / De Vito nr. 3 PRI 70%

C-stævne KOR pony dressur d. 14.-15. 4.18
Juliane Thorup / De Vito nr. 4 PRI 69,25% + nr. 6 PRT 68,874%
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 3 LA5 68,833%
Cecilie Have Larsen-Ledet / Drumfire nr. 2 PRI 69,5%
Anna Have Larsen-Ledet/Novochento nr. 1 LA1 70,3% + nr. 2 LA1 71,2% + nr. 3 LA3 71,3%
+nr.4 LA3 66,5%
Karoline Ravnsbo / Nørlunds Beatrice nr. 2 LA5 67,167% + nr. 1 LA4 71,563%
Camilla Svensson / Golden Princess nr. 3 LA3 67,833%

C-stævne KOR d. 1.-3. juni 2018 - hest+pony / dressur+springning :

KOR vandt fire D.10 Mesterskaber i dressur ud af fire mulige :)
D.10 Mester Seniorer : Camilla Nergaard / Gørklintgårds Weini
D.10 Mester U 25 : Camilla Stubberup / Let´s Walk
D.10 Mester pony kat. 1 : Juliane Thorup / Chicos Bunter WE
D.10 Mester pony kat. 2 : Karoline Ravnsbo / Little Sky
+
2 x 2.plads i d.10 Mesterskaberne :
Caroline B. Mogensen / Zala Mi nr. 2. seniorer
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 2 kat. 2 pony
+
D.10 Mesterskab U25 springning Camilla Stubberup / Capo D nr. 3

RESULTATER HEST DRESSUR :
Camilla Nergaard / GørklintgårsWeini MB0 nr. 2 70,385% +
1.afd. D.10 nr. 1 71,880% - 2.afd. nr. 1 70,921%
Camilla Stubberup / Let´s Walk LA2 nr. 2 74,655% +
1. afd. D.10 nr. 1 74,080% + 2. afd. nr. 1 72,299%
Camilla Stubberup / Zun Dance LA2 nr. 4 71,897%
Laura Thorup / Duks H. LA2 nr. 5 72,241% + 1.afd. D.10 nr. 3 70,977%
Cecilie Hedegaard / Silhuet LA2 nr. 1 75,517%
Caroline B. Mogensen / Zala Mi 1. afd. D.10 Senior MB0 nr. 2 71,709% + 2. afd. D.10 MB2 nr. 2 69,605% = samlet nr. 2 D.10 Mesterskab Seniorer.
Alexandra Buchreitz / Florentino Hena MA1 nr. 1 74,444% + Prix Sct. Georges nr. 1 73,553%
Finn Kryhlmand Hansen / Miro Højris Prix Sct. Georges nr. 4 68,684%
RESULTATER PONY DRESSUR:
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE D.10 kat. 1 LA5 nr. 1 69,000%
Regitze Schmidt / Tofts Gambler LA1 nr. 3 67,931%
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento D.10 Mesterskab kat. 2 LA3 nr. 2 67,778% :)
Karoline Ravnsbo / Little Sky D.10 LA3 nr. 1 69,222% + LA3 nr. 2 69,333%
Karoline Ravnsbo / Kloosters Eltino PRI nr. 2 69,750% + PRT nr. 1 69,615%
Cecilie Have Larsen-Ledet / Xantal Jr. PRI nr. 7 67,500% + PRI nr. 2 69,605%
RESULTATER HEST SPRINGNING :
Camilla Stubberup Capo D - nr. 3 D.10 MESTERSKAB U25 - LA* :)
Camilla Stubberup / Maximus LB* - 0-runde
Carina Hviid Schultz / Saasalee LC - 0-runde
Carina Hviid Schultz / Cicett LB** nr. 7
Laura Thorup / Dijlando LA1 - 0-runde
Myl Blønd-Sørensen / Lillegårdens Sinatra LA** nr. 4
Isabell Jepsen / Rankegårds Beloki LC - 0-runde
Vagn Jepsen / Grønskovlunds Comet LC - 0-runde
Svend Buch Juul / Chamaa Ask LB** nr. 6
RESULTATER PONY SPRINGNING :
Anne-Louise Ravnsbo / Mr. B nr. 1 LA**
Anne-Louise Ravnsbo / Holsteins Number One LB* 0-runde
Sara Bakholdt Als / Brookwater Paramount LC + LB* 2x 0-runde


C-stævne Hovgaard Rideklub pony dressur d. 17.6.18
Cecilie Have Larsen-Ledet / Drumfire nr. 1 PRI 70,5%

B-stævne Hjallerup Rideklub 21.-24.6.18 pony dressur
Cecilie Have Larsen-Leet / Drumfire nr. 7 PRT 66,75%

C-stævne Hjallerup Rideklub pony dressur d. 21.-24.6.18
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 2 LA4 67,8% + nr. 2 LA3 68,5% + nr. 2 LA4 68,5%

C-stævne Egtved Rideklub pony dressur d. 1.7.18
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 2 LA5 69,667%
Cecilie Have Larsen-Ledet / Xantal Jr. nr. 3 PRI 69,2%

C-stævne ponydressur d. 8.sep.18 Vejle Rideklub
Juliane Thorup / Chicos Bunter nr. 1 LA5 69,667% + nr. 2 PRI 67,5%

C-stævne Svendborg Rideklubpony dressur 1.9.18.
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 2 LA4 68,9%

D-stævne KOR pony/hest dressur+springning d. 1-2.9 18.
Ponydressur :
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 3 LA4 67,3%
Mathilde Hedegaard / Ali Cat nr. 1 LD1 67,778%
LC1 - E-klasse - roset ved 60% :
Louise Elmsted / Pallas Athene 64,600%
Caroline Poder Geert / Flopper 64,000%
Mille-Marie Outzen / Bohemo Greco 61,200%
LD1+LD2 E-klasse - roset ved 60% :
Emilie Enevoldsen / Soffi 68,889%
Freja Kristensen / Pinnochio 68,333%
Smilla Einfeldt Harbo / Oliver 66,944%
Louise Elmsted / Palls Athene 66,667%
Frida Sand Nissen / Star Light 66,389%
Marie Aakær Poulsen / Flopper 65,833%
Caroline Mostgaard / Prins 65,000%
Camilla Stein Hansen / Lukas 64,444%
Marie Brix Aaboer / Lukas 64,167%
Elisabeth Bech Andersen / Prins 60,000%
Heste dressur :
Laura Thorup / Evita LC1-3 %-klasse LC2 74,792% + 67,2962%
+nr. 2 LC1 67,400% + nr. 3 LC2 66,458%
Anna Sophina Petersen / Loboss San Yen nr. 1 LA 65,882% (LA4-6 %-kl.)
+ nr. 2 LA2 68,488% (LA1-3 %-kl.) + nr. 2 LA2 69,482% (LA1-3 %-kl.)
Ditte Rosenberg Sørensen / Elcaruso Kærlund nr. 1 LA1 70,926% (LA1-3 %-kl.)
Meiken Nielsen / Odysseus nr. 1 LA3 66,207% (LA1-6 %-kl.)
Line Lykke Jørgensen / Solo Mio nr. 4 LA3 67,414% (LA1-3 %-kl.)
Springning hest :
Carina Hviid Schultz / Saasalee showkl. 90 + 100sm B0 = 2x 0-runde
Lærke M. Olsen / Walking A Showkl. 50 cm B0 0-runde
Zenia M. Jensen / Lodal´s Kahlua showkl. 50 cm B0 0-runde
Springning pony :
Sofie Dydensborg / Pinnochio bom påjord/50cm B0 = 2 x 0-runde 50 cm
Sara Bakholdt Als / Brookwater Paramount LD + LB* B0 = 2 x 0-runde
Connor Langford / Porshedens Cody LD 0-runde
Connor Langford / Vivian van de Run LB* + LB** B0 = 2 x 0-runde


Frederikshavn Rideklub C-stævne pony dressur d.16.9.18 (+ B-st. m.DM hold pony)
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 1 LA4 67,8%

C-stævne KOR dressur hest/pony d. 29.-30. sep.18
PONY :
D.10 Mesterskab dressur for hold ponyer - KORs hold blev SUPER FLOT både nr. 1 + nr. 3
Vinder af Distrikt 10 Mesterskabet 2018 :
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE + Karoline Ravnsbo / Nørlunds Beatrice
+ Charlotte Elgaard / Gribvads Midt Night + Amalie A. Bang / Qualiko De L´aube.
Nr. 3 Distrikt 10 Mesterskabet 2018 :
Laura Vinderslev / Porshedens Cody + Regitze Schmidt / Tofts Gambler
+ Anna Have Larsen-Ledet / Novochento + Kamille Klysner Askerod / Xantal Jr.

Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 1 LA5 71,333% + nr. 3 PRI 68%
Regitze B. Schmidt / Tofts Gambler nr. 3 LA1 68,793%
Karoline Ravnsbo / Nørlunds Beatrice nr. 1 LA3 kat 2+3 69,167%
Karoline Ravnsbo / Klooster´s Eltino nr. 1 PRI 70,250%
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 2 LA3 kat.2+3 67,333%
Kamille Klysner Askerod / Xantal JR. nr. 4 PRI 66,250%
Amalie A. Bang / Qualiko De L´aube nr. 1 LA1 kat.2+3 67,931%
Charlotte Elgaard / Gribvads Midt Night nr. 2 LA1 kat.2+3 66,552%

HEST :
Camilla Stubberup / Zun Dance nr. 1 LA4 69,706% + nr. 1 LA5 68,500% +nr.2 LA2 67,931%
Camilla Stubberup / Let´s Walk nr. 1 MB1 67,432% + nr. 1 MB0 71,154%
Beate Simonsen / Rankegårds Beloki nr. 2 MB1 66,351%
Alexandra Buchreitz / Gabriella Hena nr. 3 MA1 68,750% + nr. 3 PSG 69,342%
Alexandra Buchreitz / Sandrino Hena nr. 1 MB2 70,921%
Line Lykke Jørgensen / Solo MIo nr. 2 LA5 68%

C-stævne Fredericia Sportsrideklub springning hest d. 29.-30.sep.18
Laura Thorup / Passion nr. 2 LA** B4 0/0 fejl
Emilia Ross Reymond / Pralido nr. 7 LB** B4 0/0 fejl

C-stævne Tinglev Rideklub 13.10.18 ponydressur
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 2 LA4 72% + nr. 2 LA5 71,1%
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 1 LA5 72,167% + nr. 3 PRI 68,75%

C-stævne Revsø Rideklub d. 27.10.18 pony dressur
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 2 LA5 72,667%

C-stævne Fredericia Sportsrideklub d. 27.10.18 springning hest
Emilia Ross Reymond / Pralido nr. 10 LA**
Laura Thorup / Passion LA*B0 + MB* B0 - 2 x 0-runde
Laura Thorup / Dijlando LB* B0 - 0-runde

C-stævne Sundeved Rideklub d. 4.11.18 ponydressur
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 1 PRI 73,375% + nr. 1 PRT 70,897%

B-stævne Hedensted Rideklub pony dressur d. 16.-18. nov.18
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 3 PRI 68,25% + nr. 4 PRT 68,205%

C-stævne Billund Sportsrideklub 1.-2.12.18 ponydressur
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 3 PRI 66,125%
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 1 LA5 68,3%

C-stævne Vejle Rideklub 8.12.18 ponydressur
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 4 PRI 68,375%

C-stævne Sønderborg Rideklub d. 8.-9.12.18 ponydressur.
Juliane Thorup / Chicos Bunter WE nr. 1 PRM 71,463% + nr. 3 PRT 70,256%
Anna Have Larsen-Ledet / Novochento nr. 1 LA5 69,16%