Stævneresultater KOR-ryttere 2020.

Husk at aflevere dine resultater til Birgitte Munk : birgitte.munk@mail.dk eller i Kolding Rideklubs postkasse i indgangen til gl. stald.



Elevskole Cup E-stævne KOR d. 12.1.2020
Vejle Rideklub nr. 1
KOR nr. 2
Børkop Rideklub nr. 3

KORs hold:
Lea Salka / Oliver 64,737% LD1
Magitta Sørensen / Lukas 68,684% LD1
Ditte Steensbæk Bentzen / Jasmin 60,435% LC1
Marie Aakær Poulsen / Kranevelds Violet 68,696% LC1

C-stævne Egum Rideklub pony dressur d. 18.-19. januar 2020
Anna Have Larsen-Ledet / Nyholts Dundee PRT nr. 1 70,641%

C-stævne dressur hest KOR d. 25.-26. januar 2020
Line Lykke Jørgensen / Solo Mio LA5 nr.2 70,167%
Line Lykke Jørgensen / Castano Sueno LA5 nr. 3 69,333% + LA5 nr. 3 68,667%
Laura Thorup / Duks H. MB0 nr. 4 69,351% + MB0 nr. 5 70,128%
Cecilie Hedegaard / Silhuet MA1 nr. 4 68,056%
Camilla Stubberup / Jack LA2 nr. 3 73,966%
Ditte Rosenberg Sørensen / Elcaruso Kærlund nr. 1 73,333%


Elevskole Cup E-stævne KOR 9.2.2020
Vejle Rideklub nr. 1
Børkop Rideklub nr. 2
KOR nr. 3
KORs hold :
Johanne Nielsen / Bamse 65,789% LD1
Nathali Morgen Jensen / Kranevelds Violet 67,105% LD1
Elisabeth Bech Andersen / Prins 63,261% LC1
Thilde Bauer / Jasmin 60,652%

C-stævne Fredericia Sportsrideklub springning hest d. 21.-22. februar 2020
Camilla Stubberup / San Logo´s Evangeline LA2** nr. 10 + LA1* B0 - nulrunde


D-stævne Højfyns Rideklub dressur pony d. 13.juni 2020
Regitze Schmidt / Tofts Gambler nr. 3 LA3 66%

D-stævne KOR springning hest + pony d. 20.juni 2020
Marie-Louise Lynge / Danisco (40-80 cm-hest) 40 cm B0 0-runde = nr. 3
Sofie Dydensborg / Champ (40-80 cm - hest) 70 cm B0 0-runde = nr. 3
Nanna Andersen / Carol Damgaard LD pony B7 nr. 2 (0-0)
Bom på jord :
Lucca Starcke-Christoffersen / Stut.Bennetsen Royal Fox B0 - 0 cm - 0-runde = nr.3
Camille Ørnsholt-Christoffersen / Stut. Bennetsen Royal Fox B0 - 0 cm - 0-runde = nr.3
Robyn Nyholm Riis / Kroggaardens Star Light B0 - 40 cm - 0-runde = nr. 3
Mathilde Danielsen / Birkelunds Fantasi B0 - 50 cm - 0-runde = nr. 3

D-stævne KOR dressur d. 20.-21.juni 2020
Sløjfeklasse 20.6.20 - pony - 62% = roset:
Johanne Nielsen / Oliver LD1 62,50%
Sløjfeklasse 21.6.20 - pony - 62% = roset:
Robyn Nyholm Riis / K. Star Light LC2 - 69,565%
Mathilde Danielsen / Birkelunds Fantasi LC2 67,826%
Lucca Starcke-Christoffersen / Stut. Bennetsen Royal Fox LD1 66,389%
Amanda Olesen / New Moon LC1 64,600%
Camille Ørnsholt-Christoffersen / Stut. Bennetsen Royal Fox LD1 63,889%
Regitze Schmidt / Tofts Gambler %-klasse LB1-LA4 - LA3 nr.3 69,500%

1. afd. Martinsen Cup dressur Anna Nørgaard Nielsen / Werner LA2 nr. 1 65,172% + 2.afd. nr. 1 68,931% - samlet nr.1
Laura Thorup / Richard %-klasse LC1-LC3 - LC1 nr. 1 72,292%
Robyn Nyholm Riis / Wooley %-klasse LD1 65,833% = roset

B-stævne Sundeved Rideklub 16.-19. juli pony dessur.
Anna Have Larsen-Ledet / Nyholts Dundee PRT nr. 6 - 68,077% + PRM B-finale nr. 6 - 68,13%

B-stævne Hovgaard Rideklub d. 14.-16. aug. pony dressur
Anna Have Larsen-Ledet / Nyholts Dundee PRT nr. 3 - 68,3%

C-stævne KOR 15.-16.aug. m.D10 Mesterskaber i dressur og springning hest+pony:
Dressur hest :
Laura Thorup/Richard LC2 nr. 1 74,167%
Laura Thorup/Rushwell Langholt LA5 nr. 2 67,167%
Laura Thorup/Duks H samlet nr.2 D.10 Mesterskab sen. dressur 138,504%
Alexandra Buchreitz / Sandrino Hena sv.gr. 4-6 nr. 1 70,132%
Ditte Rosenberg Sørensen/Elcaruso Kærlund MB0 nr. 2 69,487%
Dressur pony :
Mathilde Hedegaard / Allicat VINDER D.10 Mesterskab kat. 3 pony 63,362%
Kamille Klysner Askerod/Levita´s Darkan PRI nr. 1 73,000%
Springning hest :
Carina Hviid Schultz / Saasalee LC-B0 0-runde
Alberte Filskov / Emelie LC-B0 0-runde
Michelle Jepsen / Rankegårds Disney LC-B0 2 x 0-runde
Maria Philipsen Vestergaard / Nitoulouse LC-B0 0-runde
Springning pony :
Marie Aakær Poulsen/Møgelholtgårds Kiss Me LC-B0 2 x 0-runde
Camille Grønfeldt Skjødt/Svalebos Felix LC-B0 0-runde
Nanna Andersen / Carol Damgård LC-B7 nr. 3

D-stævne KOR d. 12-13. sep. 2020 dressur+springning / hest+pony
Dressur hest :
Sopfie Dydensborg/Champ (%-kl. LA1-LA3) LA2 nr. 2 67,759%
Anna Nørgaard Nielsen/Werner (%-kl. LA1-LA3) LA2 nr. 1 70,000% +(LA4-LA6) LA4 nr. 1 67,059%
Dressur pony :
Freja Bertelsen/Danchia (%-kl.LB1-LA2) LB2 nr. 1 70% + LA1 nr.2 68,966% +
LB2 nr.1 74,483% + LA2 nr.2 73,103%
Nathali Morgen Jensen / Sweet Jackson (%-LD1-LC3) nr. 4 69,722%
Sløjfeklasse/E-klasse (LD1-LC3) 62%=roset
Nete Pedersen/Soffie LD1 67,778%
Amanda Olesen / New Moon LC2 66,739% + LC1 64,800%
Lærke Deppe Mørup / Flopper 65,833%
Elisabeth Beck Andersen / Fortuna Le-Ci(Prins) 65,200%
Dicte Schou Christiansen / Erris Mandy 2nd LD1 62,778%
Sløjfe E-klasse (LD1-LC3) 62%=roset
Caroline Hammer Lings / Kroggaardens Star Light LD1 68,611%
Johanne Nielsen / Mika LC1 66,400% + LD1 65,556%
Elisabeth Beck Andersen/Fortune Le-Ci (Prins) LC1 65,800%
Ida Marie Grotkjær Nielsen/Vivvian van de Run LD1 65,278%
Julie Falk-Andersen/Kickie LD1 65,278%
Lucca Starcke-Christoffersen/Stut.Bennetsen Royal Fox LD1 64,722%
Smilla Einfeldt Harbo/Lukas LC1 63,800%
Nanna Holmgaard Quitzau/Red Diamond LD1 62,778%
Springning hest :
Marie Philipsen Vestergaard / Nitoulouse LC-B7 nr. 1 + LB1*-B7 nr. 1
Springning pony :
Marie Aakær Poulsen/Møgelholtgårds Kiss Me LD-B7 nr. 1 + LC-B4 nr. 1
Bom på jord:
Lucca Starcke-Christoffersen/Stut.Bennetsen Royal Fox 0-cm 0-runde
Johanne Nielsen/Mika 50 cm. 2 x 0-runde
Smilla Einfeldt Harbo/Lukas 50 cm. 0-runde

C-stævne KOR 3.-4. okt. 2020 dressur hest
D.10 Mesterskab for hold : Kolding Rideklub nr. 2 (0,167% fra nr.1) - KORs hold:
LA2 Anna Nørgaard Nielsen/Werner 66,724%
LA5 Mette Hviid Schultz/Ruchwell Langholt 72,750%
MB0 Laura Thorup/Duks H 67,372%
MB0 Alexandra Buchreitz/Don Love Hena 68,718%

Mette Hviid Schultz/Rushwell Langholt LA5 nr. 1 72,667%
Laura Thorup/Lorenzo Hena Int.1 nr. 4 67,895%
Anna Nørgaard Nielsen /Werner LA2 nr. 6 68,276%
Alexandra Buchreitz / Sandrino Hena Int.1 nr.3 71,579%



D-stævne-Halloween KOR 31. oktober 2020 dressur hest/pony.
E-sløjfeklasse hest 62%=roset :
Robyn Nyholm Riis/Wooley LC2 65,417% + LC1 63,200%
Caroline Poder Geert / Platon LC2 63,542% + LC1 64,400%
Maria P. Vestergard/Nitoulouse E-klasse LC3 nr 1 68,8%
Marie Majgaard Beck/Agerbøls Aragorn %-LA1-LA3 - nr. 3 LA2 68,276%
E-sløjfeklasse pony 62%=roset:
Julie Falk-Andersen/Kickie LD1 66,667% + LD1 64,600%
Nanna Holmgaard Quitzau /Red Diamond 63,333%
%-E-klasser:
Emma Klinge / Lance (LD1-LC3) LD1 nr. 2 70,870%
Sofia Vig Nielsen/Kranevelds Violet LD1 nr.3 70,000%
D-klasse :
Johanne Nielsen/Mika LD1 nr.1 33,3889%
Nathali Morgen Jensen/Sweet Jackson LD1 nr. 4 69,600%
D-%-klasse LB1-LA2 :
Freja Bertelsen/Danchia LA1 nr. 1 70,690%
E-sløjfeklasse LD1-LC3 - 62%=roset :
Johanne Nielsen /Mika LC1 64,800%
Nete Pedersen/Soffie LD1 64,167% +0 LC1 62,600%
Elisabeth Beck Andersen/Lukas LC1 63,400%
Cassandra Robrahn/Vivian van de Run LD1 65,833%
Ida Marie Grotkjær/Vivian van de Run LD1 65,278%
Chili Tørngren/Jasmin LD1 64,722%
Marie Aakær Poulsen/Møgelholtgårds LD1 64,167% + LC1 63,400%



C-stævne Åbenraa Rideklub 31.10.20 pony dressur
Anna Have Larsen-Ledet / Nyholts Dundee PRM nr. 1 - 72,5%

B-stævne Hedensted Rideklub d. 13.-15.nov.20 pony dressur
Anna Have Larsen Ledet / Nyholts Dundee PRI nr. 1 - 71,1% + PRT nr. 3 - 70,2% + PRM nr. 3 - 70,5%
Karoline Ravnsbo / Jægersborgs Nadine PRI nr. 2 71,0% + PRM nr. 5 - 69,187%
Kamille Klysner Askerod / Levita´s Darkan PRM nr. 4 - 69,715%