Elevstævne KOR d. 9.nov. 2019

LD1+2 dressur elevponyer
Nr. 1 Smilla Einfeldt / Lukas 68,611%
Nr. 2 Josephine M. Jensen / Mika 67,778%
Nr. 2 Johanne Nielsen / Oliver 67,778%
Nr. 4 Julie Falk-Andersen / Oliver 66,944%

LC-LB % klasse elevpony
Nr. 1 Marie Aakær Poulsen / Sonny 66,00%
Nr. 2 Elisabeth Bech Andersen / Prins 66,00%

LC-LB % klasse privatponyer
Nr. 1 Clara Veien Tange / Oblings Elvis 69,600%

Holdridning let øvede pony
Team 1 :
Nr. 1 Ida Kristensen / Flopper - nr. 2 Sara Pedersen / Lukas - nr. 3 Lucca Brändle/Oliver +
Fie Matthiesen / Sonny + Chili La Cour / Soffi
Tam 2 :
Nr. 1 Liv Børgesen / Kickie - nr. 2 Astrid Bille Deichmann / Greco - nr. 3 Josefine Bjertrup/& Prins + Mathilde Klem / Lukas + Aya Aroch / Oliver
Team 3 :
Nr. 1 Ellen Borch/Oliver - nr.2 Nivi Søndberg/Kickie - nr. 3 Camilla Clausen/Greco + Lykke Larsen/Prins

Holdridning begynder
Tea 1 :
Nr. 1 Frederikke Kjeldsen/Oliver - nr. 2 Naja Møller Schmidt / Greco - nr. 3 Maibritt Outzen/Lukas
Team 2 :
Nr. 1 Lucca Starcke-Christoffersen/Bonnie - nr. 2 Milla Møller Schmidt/Bamse - nr. 3 Karoline Grubach/ Oliver + Silke Nutzhorn/Vivi + Klara Pedersen/Kickie
Team 3 :
Nr. 1 Mille Skytte/Oliver - nr. 2 Malina Thomhav/Soffi - nr. 3 Josephine Schwaner/Bamse + Lærke Dahl / Bonnie.
Team 4 :
Nr. 1 Malene Outzen/Sonny - nr. 2 Mia Engel/Bamse - nr. 3 Lærke Nutzhorn/Bonnie + Camille Ørnsholt-Christoffersen / Kickie + Delilah Feiss / Greco

Trækhold
Team 1+ 2 bestået :
Olivia Berg / Bonnie + Emilie Stig Langløkke / Kickie + Emma Busch Müller/ Lukas + Aston Grønfeldt Skjødt / Felix

Elevstævne KOR d. 8. juni 2019.

LD1 elevponyer

Nr. 1 Marie Poulsen / Lukas 66,389%
Nr. 2 Elisabeth Bech Andersen / Viola 64,167%
Nr. 3 Camilla Stein Hansen / Pinnochio 63,889%

LC 1-3 % klasse
Nr. 1 Robyn Nyholm Riis / Sherif 65,652%

LC2 elevheste
Nr. 1 Anna Langford / Elbruss (Boris) 66,042%

Holdridning let øvede
Team 1 :
nr. 1 Nete Pedersen / Soffi - nr. 2 Nathalie M. Jensen / Floppe - nr. 3 Davud Topic / Bonnie + Lea Børgesen / Prins + Ellen Borch/Oliver.
Team 2 :
Nr. 1 Ida-Marie Grothkjær/Bamse - nr. 2 Sophia Wichmann / Viola - nr. 3 Astrid Bile Deichmann / Greco + Liv Børgensen/Oliver + Sarah Pedersen/Prins + Lea Salka / Flopper

Holdridning begynder
Team 1 :
Nr. 1 Camilla Ørnsholt-Christoffersen / Kickie - nr. 2 Lærke Deppe / Sonny - nr. 3 Frederikke Kongstad/Ali Boy + Fie Mathiesen/Oliver
Tea 2 :
Nr. 1 Klara Pedersen/Kickie - nr. 2 Sisse Kongstad/Bonnie - nr. Lea Aroch/Oliver + Nivi Søndberg/Bamse
Team 3 :
Nr. 1 Aya Aroch/Prins - nr. 2 Lykke Larsen/Viola - nr 3 Anastasia Kofoe/Kickie + Caroline Amussen /LukasLilje Sandfeld/Sonny.

Trækhold
Team 1:
Nr 1 Lucca Starcke-Christoffersen/Soffi - nr. 2 Mille Skytte/Bonnie - nr. 3 Ida Gulløv Søby/Bamse + Tahira Topic/Sonny + Karoline Grubach/Kickie
Team 2 :
Nr. 1 Josephine Schwaner/Soffi - nr. 2 Victoria Tovgaard Rost/Kickie - nr. 3 Habiba Topic/Bonnie + Erika Vig Nielsen/Sonny